Кропивницький бадмінтон-клуб

Є 15 років! - Осіннє листя

SDC11315У Кіровограді почалися масштабні святкування 15-річчя винаходу бадмінтону. Як тому й належить бути, усі урочистості відбуваються під проводом клубу «Осіннє листя», якому ми, власне, й маємо завдячувати поширенню улюбленої гри у маси її прихильників.

Зараз вже важко достовірно встановити першобадмінтоніста нашого міста. Деякі легенди твердять, що гра була завезена з півночі В.І. Дзюбіним, як розвинений варіант гри нанайських хлопчаків. Проте відомо, що нанайські хлопчаки розважалися боротьбою та собачими перегонами. А за результатами маркетологічних досліджень компанії Йванекс в останні два десятиліття у тому регіоні продано лише дві ракетки і жодного волана. (Як з’ясувалося, ракетки помилково купив п’яний відряджений з Москви для приятеля, що йому замовив мокроступи).

Інша легенда твердить, що перша гра у бадмінтон була зафіксована якраз на наших теренах між братами Сашком та Юрком Хвостенками. Один зауважив на своєму подвір’ї якийсь шматок непотребу, втиканий пір’ям, та хотів перекинути його дитячим совочком через паркан на братову територію. Брат, що за кущами якраз саджав картоплю, хвацько відбив заступом першоволан у зворотній бік. Свідки твердять, що розіграш першого очка тривав близько п’яти хвилин, та супроводжувався брудною лайкою. А коли після смешу одного з братів лайно розлетілося вщент, обидва заходилися майструвати нових воланів. Згодом гра перемістилася на спорт майдан, сітку Рабиця замінила більш звична нам сітка, а до тих пір невідомого призначення ракетки у Спорттоварах виявилися зручнішими за лопати.

Непатріотично налаштовані дослідники стверджують, що гра має іноземне походження (Сергій Коропов) – англійське чи, ба навіть, китайське. Їм заперечують, що це наш винахід був запатентований на заході В.І. Чурсановичем. Проте немає достовірних свідчень того, що Чурсанович бував західніше с. Салькове Гайворонського району.

На захід гра могла потрапити через В.В. Загребецького, який, як свідчать недавно розсекречені архіви відповідних структур, давав кілька концертів інтуристам по місцю їх прописки, чи через самого Сашка Хвостенка, який також виконував гуманітарну місію в країнах Північно-Атлантичного Альянсу.

Не витримує критики версія про принесення бадмінтону до нас із Черкас Ірен де Мченко. Ірен з’явилась у клубі вже за новітніх часів і, навпаки, через неї якраз гра могла потрапити у Черкаси. Не будемо наполягати саме на такому перебігу подій – це тема для досліджень нашим черкаським колегам.

Багато могли б розповісти про становлення та розвиток гри у волан в наших краях корифеї клубу Калиновський В.А. та Сорока Ю.М. Могли б, якби не обітниця тримати язик за зубами, яку вони дали дружинам. Вже й не пам’ятаючи, про що саме мали мовчати, вони непохитно дотримуються обітниці в усьому.

Але полишимо історичні дослідження фахівцям. Бо можна безкінечно будувати більш-менш наукові здогади про перші кроки бадмінтону по нашій землі. Добре, що свого часу знайшлися дотепники, які винайшли перекидати волан не лише на пляжі. Добре, що є люди, як П.І. Доброробченко, що примушують близьких та підлеглих до занять спортом, поширюючи здоровий спосіб життя.

При підготовці матеріалу жодна тварина не постраждала. Усі події та персонажі вигадані. Співпадіння випадкові.

6 коментарів

admin

20 Вересня 2011 15:32

Серега, здесь можно посмотреть схемы проезда.

Відповіcти

серега

14 Вересня 2011 17:24

НАРОД!! Скажите пожалуйста точный адрес клуба в кировограде,а то чего-то не могу найти!!!спс заранее!!

Відповіcти

Александр

7 Квітня 2011 8:04

То бадмінтон в Кіровограді – з лайна ліпили ми, чи що…? То було гроно винограду, і для метеликів сачком – ловили ми його… З великим роздратуванням – брати Хвостенко.

Відповіcти

viktizok

6 Квітня 2011 9:52

коллеги, ну что ви ломаете копья вокруг простого вопроса!? бадминтон завезен в Европу из Индии, но не в Англию, а в Украину – лицами ромской национальности. А уже ангичане похитили идею (кстати впервые в истории)у ромов.И еще одно уточнение, если по ходу продвижения по Европе ромских кибиток и пропадали гуси у местного населения, то тушки возвращались хозяевам, а в кибитках оставались одни лишь перья, которые шли исключительно на воланы (так, что расхожее мнение о похищении птицы целиком – гнусная ложь).

Відповіcти

admin

2 Квітня 2011 12:28

Да, Юрий, есть такая версия. Связана она, главным образом, с деятельностью небезысвестного Юркаста Шевского… Есть еще Харьковская ветка. Есть, над чем думать.

Відповіcти

юрий сташевский

2 Квітня 2011 8:14

Ай молодчаги!!! А версию прихода бадминтона с Александрополя не рассматривали??? – с набегами и погромами ихних варягов?:)

Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*
*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.